Address: 1077 W Cordova, Vacncouver, BC
Email Address: info@canadianimmigrations.com

ویزای تحصیلی کانادا

در این نوشته میخوانیم
آخرین مطالب

ویزای تحصیلی کانادا

برای بسیاری از افراد ، تحصیل در کانادا یکی از اولین قدمها برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای تحصیلی کانادا میباشد. کانادا دارای بهترین کالج ها ، دانشگاه ها و موسسات آموزشی دنیا می باشد. شمار دانشجویان خارجی در کانادا از ۴۵۰ هزار نفرفراتر میرود که  این تعداد به علت سطح علمی بالای دانشگاههای کانادا همواره رو به افزایش است.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند

رشته های تحصیلی بسیار زیادی در کانادا ارئه می شوند و شما می توانید در یکی از هزاران رشته تدریس شده در کانادا مانند: معماری، طراحی، مدیریت، بیزینس، پرستاری، تکنولوژی و کامپیوتر و بسیاری رشته های دیگر درس بخوانید.

چرا تحصیل در کانادا؟

دانشجویان به دلایل مختلف و مزایای بسیار زیاد تحصیل در کانادا ، تحصیل در این کشور را به کشورهای پیشرفته دیگر ترجیح می دهند.

دانشجویان فارغ التحصیل از کانادا به راحتی در بازار کارهای بین المللی جذب می شوند.

از طرفی دیگر هزینه تحصیل و زندگی در کانادا نسبت به دیگر کشورهای پیشرفته برای دانشجویان بین المللی پایین تر است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که برای تحصیلات در کانادا اقدام کنید،نیاز است که در مورد سه مطلب مهم تحقیق کنید:.

 1. در کدام کالج و یا دانشگاه کانادا تمایل به تحصیل دارید
 2. تحصیل در کانادا چه مقدار برای شما هزینه دارد
 3. آیا رشته مورد علاقه شما در شهری که قصد زندگی در آن را دارید ارائه می شود و یا خیر.

بعد از پیدا کردن جواب این سه سوال بسیار مهم شما می توانید اقدام به تحقیق و جستجو برای رشته مورد علاقه و شهر مورد علاقه خود را شروع کنید

چه راه هایی برای تحصیل در کانادا وجود دارد؟

در اکثر موارد افراد نیاز به کسب ویزای تحصیلی برای تحصیل در کانادا دارند در برخی موارد امکان تحصیل بدون ویزای تحصیلی نیز وجود دارد.

از طرف دیگر دانشجوی بین المللی که در کانادا درس می خواند امکان کار در زمان تحصیل را خواهد داشت.

ما در اینجا به تحصیل در کانادا با ویزای دانشجویی می پردازیم.

ویزای دانشجویی یک مدرک صادر شده از طرف اداره مهاجرت و شهروندی کانادا می باشد که به دانشجویان خارجی اجازه تحصیل برای یک مدت محدود را ‌میدهد.

شرایط لازم برای کسب ویزای تحصیلی در کانادا:

برای واجد شرایط بودن برای ویزای تحصیلی کانادا،دانشجویان خارجی باید:

 1. از موسسه آموزشی معتبر پذیرش دریافت کنند تا بتوانند برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.
 2. ثابت کنند که تمکن مالی لازم را برای ساپورت مالی خود و خانواده خود را دارند و می‌توانند هزینه‌های تحصیل و بازگشت به کشور مبدا خود را بپردازند.
 3. برای دانشجویان خارجی که تمایل دارند در کبک درس بخوانند دریافت تاییدیه استان کبک الزامی است.
 4. در برخی موارد به درخواست اداره مهاجرت کانادا ،دانشجویان بین المللی باید گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهند.
 5. از سلامتی کامل برخوردار باشند و تست مدیکال داده باشند.
 6. آفیسر اداره مهاجرت را راضی کنند که بعد از اتمام تحصیلاتشان به کشور مبدا خود باز خواهند گشت.

برخی از مدارک مهم برای درخواست ویزای تحصیلی:

 1. پاسپورت متقاضی اصلی و تمام اعضای خانواده
 2. دو قطعه عکس پاسپورت برای فرد متقاضی و تمام افراد خانواده که پشت نویسی شده باشد
 3. عقدنامه در صورت متاهل بودن متقاضی
 4. وهر گونه مدارکی که در در حین رسیدگی پرونده از طرف آفیسر اداره مهاجرت درخواست می شود.
 5. خانواده همراه دانشجوی بین المللی

یک دانشجوی بین المللی می تواند در زمان تقاضا برای ویزای تحصیلی افراد خانواده خود را در پرونده قرار دهد. همسر فرد متقاضی می تواند ویزای کار باز کانادا را دریافت کند و فرزندان میتوانند به صورت رایگان در مدرسه در مقاطع دبستان و دبیرستان درس بخوانند.

تقاضا برای ویزای تحصیلی کانادا:

وقتی که دانشجوی خارجی تمام شرایط و مدارک لازم برای تحصیل در کانادا را داشته باشد، می‌تواند به دو صورت آنلاین و غیر آنلاین پرونده ویزای تحصیلی خود را ثبت کند.

توجه داشته باشید که پرونده های غیر آنلاین حتما باید بیرون از خاک کانادا ثبت شوند.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند

این بسیار اهمیت دارد که بلافاصله بعد از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه و کالج مورد نظر، برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد زیرا که مدت زمان بررسی اینگونه پرونده ها بسته به شلوغ بودن اداره مهاجرت کانادا،میتوانند از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

معمولاً زمان انتظار برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا در طول تابستان بیشتر است.

تمکن مالی

متقاضی تحصیل در کشور کانادا باید اثبات کند که امکان پرداخت شهریه سال اول دانشگاه و همچنین هزینه زندگی هر ساله خود و خانواده خود، در کانادا را دارد.

 

تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی می‌تواند توسط مدارک زیر اثبات شود:

 1. حساب بانکی کانادایی به اسم متقاضی اصلی در صورتی که هزینه زندگی به کانادا منتقل شده باشد.
 2. در صورت دریافت وام، مدرک اثبات وام دانشجویی از موسسه مالی
 3. ریز حساب مالی متقاضی اصلی در ۴ ماه گذشته
 4. یک چک بانکی ارزی معتبر یا درفت
 5. مدارک اثبات کننده پرداخت شهریه کامل دانشگاه و هزینه های اسکان.
 6. یک نامه از فرد یا موسسه ای که حاضر است هزینه های شما را پرداخت کند
 7. مدارک اثبات کننده دارا بودن بورسیه و یا فاند تحصیلی .

خانواده و دوستان می توانند برای حمایت مالی است متقاضی اصلی در هنگام تحصیلات، نامه تاییدیه امضا کنند

پس از دریافت  تاییدیه ویزای تحصیلی از اداره مهاجرت کانادا

پس از اینکه اداره مهاجرت کانادا ویزای تحصیلی شما را تایید کرد برای شما یک نامه تاییدیه صادر خواهد شد که شما می توانید با در دست داشتن این نامه تاییدیه در زمان ورود به کانادا ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که این نامه ویزای تحصیلی نمیباشد و فقط یک تاییدیه است برای اینکه شما به آفیسر در هنگام ورود ثابت کنید که واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی هستید.

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند

تمدید ویزای تحصیلی کانادا

پس از دریافت ویزای تحصیلی، در صورت نیاز دانشجویان بین المللی امکان تمدید ویزای تحصیلی خود را خواهند داشت.

اگر دانشجویان بین المللی که در مقاطع تحصیلی دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند قصد تغییر موسسه آموزشی و یا رشته تحصیلی خود و یا حتی سطح تحصیلی خود را دارند نیاز ندارد برای ویزای تحصیلی جدید اقدام کنند. البته دانشجویان باید حتماً اداره مهاجرت کانادا را در جریان هر گونه تغییرات در شرایط و وضعییت خود قرار دهند. برای مثال یک دانشجو ممکن است سطح تحصیلی خود را از لیسانس به فوق لیسانس یا از جغرافیا به فلسفه و یا از کالج به دانشگاه بدون تقاضا برای ویزای تحصیلی جدید انجام دهد.

در مواردی که دانش آموزان قصد تغییر رشته تحصیلی از ابتدایی به دبیرستان و یا از دبیرستان به دانشگاه را دارند نیاز است که برای تغییر شرایط و وضعییت ویزای تحصیلی خود اقدام کنند که این تقاضا باید به اداره مهاجرت کانادا در آلبرتا فرستاده شود.

پس از فارغ التحصیلی در کانادا

ویزای تحصیلی کانادا ۹۰ روز پس از فارغ التحصیلی اعتبار خود را از دست میدهد. این حتی در شرایطی است که مدت اعتبار درج شده در مدرک ویزای تحصیلی شما بیشتر باشد.

پس بسیار مهم است که دانشجوی بین المللی ظرف 90 روز پس از فارغ التحصیلی برای مجوز جدید و یا تغییر وضعیت ویزای خود اقدام کنند.

بسیاری از از دانشجویان بین المللی پس از پایان تحصیلات برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط خواهند بود، دارندگان ویزای پس از فارغ التحصیلی در کانادا یک ویزای کار باز است که به متقاضی این شانس را میدهد تا برای هر کارفرما و در هر کجای کانادا تا حداکثر سه سال کار بکند. سابقه تحصیلی به دست آمده با این نوع ویزای کار باز میتواند پرونده اقامت دائم متقاضیان را بسیار راحت تر کند مخصوصاً اگر متقاضیان برای برنامه تجربه کار کانادایی و یا برنامه منتخب استانی واجد شرایط باشند.

اگر دانشجوی بین المللی ظرف 90 روز برای ویزای کار پس از فارغ التحصیلی اقدام نکند سه راه پیش رو دارند

 تغییر وضعیت ویزای تحصیلی به ویزای توریستی کانادا

تقاضا برای ویزای تحصیلی جدید برای ادامه تحصیل و یا تغییر رشته. مثلاً فارغ التحصیل بین المللی تمایل دارد که تحصیلات خود را پس از دریافت مدرک لیسانس در سطح فوق لیسانس ادامه دهند و خاک کانادا را ترک کنند

شما می توانید از طریق دریافت مشاوره رایگان شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند